Pokonkursowo

21.11.2020r
Dziękujemy za udział w konkursie MEGA POJAZD, MEGA FIRMA 😊
Otrzymaliśmy 39 przepięknych, kolorowych, kreatywnych i unikatowych prac, na przegląd których zapraszamy.

ZZA KULIS MEGA PRODUKCJI

20.10.2020
W czasach pandemii zapraszamy wszystkich na spacer – wirtualny spacer po
firmie i  produkcji. Tu właśnie tworzymy nasze pojazdy.

SAMBA W MEDZE

19.10.2020
15-16 października miała miejsce Konferencja Użytkowników Infor LN/BAAN – XXXIX SAMBA. Mieliśmy przyjemność być jej partnerem.
Konferencję wraz z organizatorem otwierał wiceprezes Piotr Krechowiecki. Przedstawił firmę MEGA, opowiadając m.in. o zmianach, jakie zaszły od kiedy należymy do Grupy Benalu oraz zaprezentował złożenia projektu Infor LN.

Swoimi doświadczeniami z ekspresowego wdrożenia systemu podzielili się zarządzający projektem Jacek Jańczuk i Karolina Grocholska.

Nasza firma została nagrodzona za MEGAszybki projekt wdrożenia Infor LN 10.5 PL , a statuetkę z rąk S&T odebrał Piotr Krechowiecki.

MEGA NA AGROEXPO 2020

06.10.2020

Dzięki uprzejmości naszego partnera biznesowego UKRROSTECHNO gościliśmy na Międzynarodowych Targach Rolniczych „AGROEXPO 2020” – największej na Ukrainie rolno-przemysłowej wystawie z demonstracją maszyn i technologii, która co roku odbywa się w Kropyvnytskyi  (dawny KIROVOHRAD). Na targach nasz partner UKRROSTECHNO prezentował dwa pojazdy z Grupy Benalu. Mega Light 3 o pojemności 55 m3 oraz Optiliner o pojemności 58 m3.

Kompleks AGROEXPO  to 360 000 m2 powierzchni ekspozycyjnej, gdzie wystawiają się czołowi krajowi i zagraniczni producenci maszyn rolniczych, środków transportu rolniczego, nasion, nawozów, środków ochrony roślin, magazynowania i przetwórstwa produktów. Oprócz networkingu biznesowego, targi stanowią platformą edukacyjną dla szerokiego odbiorcy.

Umowa partnerska MEGA Nysa – UKRROSTECHNO Kijów

02.10.2020

Mega podpisała właśnie umowę partnerska z firmą UKRROSTECHNO z Kijowa oficjalnym dilerem MAN Truck and Bus Ukraine, wchodząc tym samym na ukraiński rynek transportowy i rolny z nowymi wersjami pojazdów. Rynek ukraiński to chłonny rynek o specyficznych wymaganiach wytrzymałościowych, dlatego też pojazdy oferowane przez MEGĘ na drogi Ukrainy będą dopasowane do jego potrzeb. Mamy nadzieję na trwałą i satysfakcjonująca dla obu stron współpracę.

#MEGApomaga w #GaszynChallange
06.07.2020

Nowa wersja naczepy wywrotki Mega light 3 w wersji z klapą
19.06.2020
MEGA CIASTO dla MEGA LUDZI
01.06.2020

Lubimy pomagać

01.05.2020

W związku z pandemią w miesiącach od maja do lipca MEGA Sp. z o.o. będzie pracować cztery dni w tygodniu. W każdy poniedziałek od 04.05 do 27.07 włączenie zakład w Nysie będzie nieczynny, w pozostałe dni godziny pracy pozostają niezmienione.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż przyjęte w spółce procedury pozwalają na zachowanie ciągłości produkcji i realizację potwierdzonych zamówień oraz odbiorów przy zachowaniu niezbędnych środków zapobiegających rozwojowi wirusa COVID-19, rekomendowanych przez krajowe i międzynarodowe instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia.

Doceniamy zrozumienie sytuacji i życzymy (nam wszystkim) szybkiego powrotu do normalności.

Wspieramy walczących z koronawirusem
06.04.2020

Nasza firma zakupiła i przekazuje na bieżąco komplety ochronny indywidualnej dla personelu medycznego Powiatowego Szpitala Błogosławionej Siostry Elżbietanki Marii Merkert w Nysie.

Dziś zostały dostarczone kombinezony ochronne oraz płyny do dezynfekcji. Maseczki i przyłbice zostaną przekazane być może jeszcze w tym tygodniu. Razem MEGA zakupiła dla oddziału zakaźnego szpitala w Nysie 2000 maseczek materiałowych, 150 kombinezonów, 100 litrowych i półlitrowych  płynów dezynfekujących oraz 50 przyłbic.

Drogie służby medyczne – chylimy czoła przed Waszą pracą!

Drodzy Klienci, Współpracownicy i Partnerzy Biznesowi,
18.03.2020

Pragniemy poinformować, iż przyjęte w spółce procedury (związane z ograniczeniami wynikającymi z rozprzestrzenianiem się wirusa Covid-19) pozwalają na zachowanie ciągłości produkcji i realizację potwierdzonych zamówień.

W naszej spółce zostały wprowadzone niezbędne środki zapobiegawcze, rekomendowane przez krajowe i międzynarodowe instytucje odpowiedzialne za ochronę zdrowia.

Zarząd spółki  ściśle monitoruje informacje oraz wprowadza zalecenia w zakresie przeciwdziałania i minimalizacji negatywnego wpływu na pracowników oraz prowadzoną działalność operacyjną zakładu w Nysie. Informujemy, że biuro obsługi klientów w siedzibie firmy MEGA w Nysie pracuje w niezmienionych godzinach (8.00-18.00).

Natomiast naszych partnerów biznesowych zapraszamy do kontaktu (wirtualnego).

Grupa BENALU rośnie w siłę

Grupa BENALU odnotowała spektakularny wzrost sprzedaży w ciągu ostatnich trzech lat. Jej obroty podwoiły się blisko dwukrotnie, osiągając poziom ponad 170 mln EUR w 2019 r. Wzrost ten jest wynikiem ambitnej polityki udoskonalania obecnych i wprowadzania nowych pojazdów, zwiększonego udziału na rynkach eksportowych oraz dwóch akwizycji (przejęcie MEGA w 2017 roku i przejęcie MAISONNEUVE CITERNE w 2018 roku).

Grupa BENALU kontynuuje realizację założonej strategii, która ma na celu umocnienie wiodącej pozycji na europejskim rynku pojazdów ciężkich – naczep, przyczep, zabudów, pojazdów intermodalnych, uniwersalnych,  pojazdów do transportów masowych, materiałów sypkich (silosów), etc.

Aby przyspieszyć efekty synergii w grupie, szczególnie w zakresie projektowania i produkcji oraz zrealizować ambitne założenia w zakresie rozwoju obsługi klientów, Grupa BENALU postanowiła wzmocnić swój pion zarządczy powołując z dniem 1 stycznia 2020 roku na stanowisko prezesa zarządu – Arnaud de Ponnat.

Arnaud de Ponnat był wcześniej prezesem Grupy Mécachrome  lidera mechaniki precyzyjnej i rozwiązań dla przemysłu lotniczego oraz automotive dostawcy dla firm takich jak Airbus, Rolls Royce, Safran, Porsche, Renault, Ferrari; o obrotach rocznych 410 mln EUR, zatrudniająca 3000 pracowników.

„Wzrost aktywności Benalu w ciągu ostatnich trzech lat i ostatnie przejęcia doprowadziły do umocnienia pozycji Benalu.

Przybycie Arnaud de Ponnat jest częścią procesu dalszego wzrostu. Jego doświadczenia oraz doświadczenia obecnego dyrektora zarządzającego Benalu Oliviera Viardema doskonale się uzupełniają.

Zadaniem zespołu jest osiągnięcie wszystkich potencjalnych synergii, konsolidacja Grupy oraz umocnienie jej pozycji w Europie, zgodnie z założeniami dotychczasowej strategii. – mówi Renaud Sueur, obecny prezes zarządu ARCOLE INDUSTRIES, akcjonariusza Benalu.

MEGA NA AGRO SHOW

08-09.02.2020

Tegoroczna, rekordowa pod względem liczy wystawców oraz powierzchni edycja AGRO SHOW Ostróda już za nami.

265 wystawców na ponad 20 tys. m2 i niemal 35 tysięcy odwiedzających. Wśród największych polskich i światowych marek producentów maszyn m.in. dla rolnictwa swoją ofertę dla tego segmentu prezentowała również MEGA. Imprezie towarzyszyła dwudniowa konferencja naukowa „Innowacyjne rozwiązania w agrotechnice ze szczególnym uwzględnieniem nowoczesnych maszyn rolniczych”.
MEGA, tak jak rolnictwo zmienia swoje oblicze.

24.12.2019